Cierpisz na atopowe egzemy, łuszczycę lub masz podrażnioną i suchą skórę?

Pomóc wam mogą konopie. Wypróbuj produkty na ich bazie!

Obecnie atopowe egzemy są najczęstszą chorobą skóry, cierpi na nie na przykład co piąte dziecko w wieku szkolnym, ale i dorosłych często dotyka ten problem. Przy leczeniu chorób, które przejawiają się zaburzeniami stanu skóry, sprawdzonym środkiem tradycyjnym są konopie – Cannabis Sativa.

Wysuszenie niszczy…

Konopie sprawdzają się w leczeniu różnych typów egzemy atopowej, a także niektórych rodzajów łuszczyc i trądziku. Skutecznie pomagają w leczeniu zapalenia skóry, opryszczki, zakażonych ran oraz potrafią koić suchą, podrażnioną i popękaną skórę, łagodzą ból.

W początkowej fazie problemy skórne przejawiają się często poprzez nadmierną jej suchość. W niektórych przypadkach może okazać się problemem uwarunkowanym genetycznie, przykładem jest tu atopowe zapalenie skóry. Suchość skóry może pojawić się również poprzez działanie wielu czynników w naszym środowisku, jest zależne od wieku, choroby lub przyjmowania niektórych leków.

Podczas ręcznego mycia naczyń:

Problem suchości wynika ze zmniejszenia zawartości tłuszczu w skórze, a mianowicie ubytku ceramidów, które nie mogą być uzupełniane z powodu chorób lub warunków środowiska. Ceramidy wymywane są ze skóry na przykład podczas mycia naczyń, mycia rąk czy też czyszczenia za pomocą detergentów.

Niedostatek zawartości ceramidów powoduje zaburzenia funkcji bariery ochronnej w skórze, która jest szczególnie istotna w rozwoju dzieci. Woda z głębszych warstw skóry dostaje się na powierzchnię i szybko wysycha, co prowadzi do odwodnienia skóry, świądu i coraz gorszego jej stanu.

Jakie kuracje z konopi zastosować:

Kanabinoidy są to substancje, które występują w przyrodzie tylko w roślinach konopi. Dzięki substancjom czynnym mają bardzo intensywne działanie lecznicze i kojące.

Z kwiatów i liści konopi możliwe jest przygotowanie maści, która jak udowodniono, doskonale pomaga w leczeniu poważniejszych objawów chorób skórnych. Nasiona są przetwarzane na olej konopny, który pomaga jako środek doraźny w leczeniu chorób skóry zewnętrznie lub wewnętrznie.

W celu leczenia uporczywych form egzem powstało mydło zawierające olej konopny. Nasiona konopne spożywane mogą być same lub jako dodatek do dań. Konopie są używane od tysięcy lat, w przygotowaniu herbat, wywarów inhalacyjnych, naparów lub jako składnik kąpieli. Także liście konopi używane były do robienia wszelkiego rodzaju okładów.

Dobrze radzi sobie z rozstępami:

Maści z dodatkiem oleju konopnego są skuteczne, jednak znacznie znacznie lepsze efekty dają maści zawierające olej z nasion konopi z dodatkiem ekstraktów z całej rośliny konopi. Na rynku dostępna jest tylko jedna maść zawierająca wyciąg z całej rośliny Cannabis Sativa – maść ta dostępna jest dzięki firmie Carun.

Maść wykazuje bezcenne działanie farmakologiczne – pomaga usunąć ślady rozstępów ciążowych (nie starsze niż jeden rok), jak również pomaga zapobiegać ich powstaniu. Znacznie ułatwia regenerację skóry, zmiękcza ją i łagodzi, ponieważ składniki czynne szybko i głęboko wnikają w jej strukturę. Zastosowanie znajduje również w łagodzeniu bólu i zapaleniu stawów, mięśni, ścięgien oraz w leczeniu różnych urazów.

Poczujesz różnicę już po 14 dniach:

Olej ekstrahowany z nasion konopi może między innymi zwiększać zawartości ceramidów w skórze. Według badań fińskich naukowców opublikowanych w czasopiśmie medycznym Journal of Dermatological Treatment w 2005 roku, w którym porównywano efekty terapeutyczne konopi i oliwy z oliwek, odkryto, iż olej z nasion konopi zażywany w dziennej diecie w dawce 2 łyżek, znacznie poprawia kliniczne objawy atopowego zapalenia skóry. Naukowcy uważają, że ów korzystny efekt występuje dzięki dużej zawartości niezbędnych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 obecnych w oleju konopnym.

Olej konopny używany jest w Chinach od czasów starożytnych, nie tylko jako element diety ale także jako środek leczniczy. Tradycyjnie w medycynie ludowej stosowano go w leczeniu oparzeń, egzem i innych zmian skórnych zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Jego długotrwałe stosowanie wzmacnia tkanki i ma pozytywny wpływ na metabolizm i układ odpornościowy. Podawany doustnie poprawia stan zdrowia zwykle już po upływie dwóch tygodni.

Mleko z nasion:

Tylko garstka nasion konopi dodaje ludzkiemu organizmowi minimalną dzienną dawkę składników odżywczych.

Nasiona oraz olej są również korzystne dla karmiących matek, ponieważ sprzyjają laktacji i zwiększają ilość kwasu gamma-linolenowego w mleku. Oprócz cennych tłuszczów i białek zawierają szeroką gamę witamin (A, B1, B2, B6, C i E) i składników mineralnych.

Wszystkie produkty, dostępne są w sklepie internetowym www.konopnafarmacjagdynia.pl oraz w oddziale Konopna Farmacja Gdynia.